Aktualitet

Britani/ U kap duke u puthur me sekretaren, dorëhiqet sekretari i Shëndetësisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:57 - 26/06/21 |
mapo.al

Një ditë pas skandalit seksual ku u përfshi sekretari i Shëndetësisë në Britani, Matt Hancock ka dhënë sot dorëheqjen nga posti.


Është vetë Hancock i cili përmes një videomesazhi në rrjetin social Twitter njoftoi largimin nga posti i sekretarit.


Ai thotë se qeveria britanike ia ka borxh qytetarëve që kanë sakrifikuar kaq shumë gjatë periudhës së pandemisë.Mediat e huaja shkruajnë se Hancock gjithashtu i ka dërguar një letër kryeministrit Boris Johnson i cili nga ana e tij, ka shprehur keqardhjen për largimin e Hancock nga posti.Dorëheqja e tij nga posti i sekretarit të Shëndetësisë erdhi pas publikimit të fotove ku shfaqet Matt Hancock me asistenten e tij Gina Coladangelo duke u puthur në zyrën e sekretarit.Fotot dhe videot u publikuan nga “The Sun” duke shkaktuar trazira në opinionin publik në Britani. Menjëherë pas ngjarjes, shumë zyrtarë të tjerë britanikë kërkuan shkarkimin e tij.

LEXO EDHE:

U kap duke u puthur me sekretaren, pendohet ministri por s’i kërkon falje gruas

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas