Aktualitet

Britania bën të detyrueshme mbajtjen e maskës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:02 - 23/07/20 |
mapo.al

Në kuadër të ‘luftës’ ndaj COVID-19 Anglia ka ashpërsuar masat. Nga e premtja, mbajtja e maskës mbrojtëse në dyqane do të jetë e detyrueshme.


Së shpejti, qeveria e kryeministrit Boris Johnson, do të prezantojë të gjitha udhëzimet dhe rekomandimet e reja. Aktualisht lejohet grumbullimi i jo më shumë se 30 personave në hapësira private apo publike.


Sipas asaj që raportojnë mediat britanike, autoritetet mund të mbyllin atraksionet publike dhe vendet e pushimit. Gjithashtu, mund të pezullojnë dhe aktivitetet e pubeve, bareve dhe bizneseve të tjera nëse konsiderohen rrezik për përhapjen e koronavirusit.
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas