Aktualitet

Britania e Madhe – 407 viktima dhe 58 mijë raste të reja nga koronavirusi
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:06 - 04/01/21 |
mapo.al

Britania e Madhe ka regjistruar numrin më të lartë të rasteve ditore me koronavirus që nga nisja e pandemisë.Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se në 24 orët e fundit 58 mijë persona të tjerë kanë rezultuar të infektuar me koronavirusi, ndërkohë që janë realizuar më shumë se 430 mijë testime.


Gjithashtu 407 persona të tjerë humbën jetën, për ta çuar bilancin total të fataliteteve në 75,431.
1

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas