Aktualitet

Britania me numrin më të lartë të viktimave në Europë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:00 - 05/05/20 |
mapo.al

Britania e Madhe zyrtarisht ka 32 mijë e 313 viktima nga COVID-19 që është dhe shifra më e lartë në Europë.


Kjo shifër u rrit shpejt brenda një jave pasi autoritetet vendosën të kalkulonin në bilanc edhe viktimat që kishin vdekur në shtëpi nga COVID-19.


Deri më 24 prill kjo nuk ndodhte dhe Britania kishte rreth 22 mijë viktima por sot ka 10 mijë më shumë.


Këtë javë madje Britania do të shpalosë edhe planin e rihapjes teksa numri i viktimave në spitale brenda një dite është në rënie.Etiketa: , ,

Pas