Aktualitet

Britania regjistron 346 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:46 - 09/05/20 |
mapo.al

Britania e Madhe ka regjistruar 346 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit duke çuar totalin në 31 mijë e 587.


Po ashtu në spitalet e britanisë janë 11 mijë e 809 pacentë dhe ka një rënie të ndjeshme pasi dje kishte 12 mijë e 284.


Por qeveria britanike duket se nuk do të lëshojë kaq shpejt masat ndaj COVID-19.


Ministri i Transportit Grant Shapps paralajmëroi se nuk do të ketë asnjë hap drejt lirisë, por vetëm një lehtësim gradual pasi virusi është ende vdekjeprurës.Etiketa: , ,

Pas