Aktualitet

Britania regjistron numrin më të lartë të infektimeve pas tre muajve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:48 - 21/10/21 |
mapo.al

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 52,009 raste të reja me koronavirus. Ky është numri më i lartë ditor në këtë masë, dhe hera e parë që raporti ditor ka arritur në 50,000, për më shumë se tre muaj.


Rastet e reja ditore ishin të fundit në këtë nivel më 17 korrik, kur u regjistruan 54,674. Ndërkohë një ditë më parë sekretari i Ministrisë së Shëndetësisë paralajmëroi se rastet mund të shkonin deri në 100 mijë në ditë.


1

Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas