Aktualitet

Britma e lutje, del video nga tmerri në avionin Prishtinë-Bazel


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:48 - 18/06/19 |
mapo.al

10 persona janë lënduar si pasojë e turbulencave të mëdha në avionin e linjës Basel-Prishtinë. Portali gjerman “20 Minuten” ka publikuar momente nga brenda avionit.Sipas portalit kanë qenë 121 pasagjerë të cilët po udhëtonin nga Prishtina për në Basel. Dëshmitarën e përshkruan ngjarjen si horror. “Njerëzit filluan të bërtasin dhe të qajnë. Filluan të përplaseshin me njëri-tjetrin”, tha një prej dëshmitareve në avion.Turbulencat zgjatën rreth 5 minuta ndërkohë që pasagjerët shihen të tmerruar duke qarë e bërtitur. Disa prej tyre janë lënduar. Pasagjerët u dërguan në spital për ndihmë mjekësore.Ekipet emergjente ishin në pistën e aeroportit për të pritur të lënduarit dhe personat që ishin në panik.1


Etiketa: , ,

Pas