Aktualitet

Broja i pandalshëm, fiton penallti dhe ndihmon ekipin të fitojë në transfertë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:14 - 26/12/21 |
mapo.al

Nuk ka mënyrë tjetër për të ndalur Armando Brojën veçse duke i shkaktuar faull. Dhe te Uest Hem këtë faull e kanë paguar shtrenjtë pasi u ka kushtuar një penallti.


Në minutën e 58 të ndeshjes ndaj Suathempton, Broja bëri një nga shpërthimet e tij të zakonshme duke u nisur drejt zonës dhe Douson nuk kishte mënyrë tjetër për të ndalur vrapimin e shqiptarit përveçse duke shkaktuar faull ndaj tij.


Gjyqtari fillimisht bëri shenjë që loja të vazhdonte me një goditje këndi, por më pas u sinjalizua nga VAR për të parë më mirë aksionin.Aty hoqi të gjitha dyshimet se ishte penallti dhe bëri shenjë nga pika e bardhë.
Uard-Praus shënoi penalltinë që kaloi përkohësisht në avantazh ekipin e tij, por shokët e skuadrës më shumë përgëzuan Brojën, i cili vazhdon të jetë vendimtar me lojën e tij edhe kur nuk shënon.3


Etiketa:

Pas