Aktualitet

Brukseli: Të mërkurën takimi i ardhshëm për dialogun Kosovë-Serbi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:16 - 05/07/21 |
mapo.al

Takimi i ardhshëm për dialogun Kosovë-Serbi do të mbahet më 7 korrik në Bruksel. Datën e konfirmoi zëdhënësi i BE-së, Peter Stano.


“Mund të konfirmoj se takimi i ardhshëm në kuadrin e Dialogut Beograd-Prishtinë në nivelin e kryenegociatorëve do të zhvillohet në Bruksel këtë të mërkurë 7 Korrik”, tha Stano në një përgjigje për “Zërin”.


Ndërsa theksoi se takimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti me presidentin serb Aleksandar Vuçiç do të mbahet kur të pajtohen të dyja palët.“Sa i përket takimit të Nivelit të Lartë midis Kryeministrit të Kosovës dhe Presidentit serb, ne do të njoftojmë për një takim të tillë kur të jetë e përshtatshme”, përfundoi Stano.
LEXO EDHE:Varhelyi: Të përshpejtohet integrimi i Ballkanit por duhet të jeni të bashkuar

1


Etiketa: , ,

Pas