Aktualitet

Brunilda Kadi kalon “sitën” e Vettingut, KPK: Gjyqtarja ka bërë deklarim të saktë të pasurisë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:44 - 30/07/18 |
mapo.al

Në sitën e Vettingut ditën e sotme ka kaluar edhe Brunilda Kadi, gjyqtare pranë Gjykatës së Tiranës.

Në seancën dëgjimore të Komisionit të Pavarur të Komisionit zhvilluar për të, hetimi përfundoi në të treja kriteret.


ILKDPI raportoi se Kadi ka bërë një deklarim të saktë të pasurisë dhe pas hetimeve u arrit në përfundimin se Kadi ka burime të mjaftueshme financiare.
Sipas raportit, KPK njofti se Kadi ka në zotërim një apartament në Lanabregas, i blerë me kursimet dhe kredi.


“Nuk ka deklaruar një apartament të zotëruar nga i shoqi i përfituar nga privatizimi, por Kadi thotë se i shoqi s’ka marrë asnjë qindarkë ndaj nuk ka bërë deklarim.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas