Aktualitet

Buffon i jep “lamtumirën” Juves, por jo futbollit: Po pata stimuj, luaj diku tjetër


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:49 - 11/05/21 |
mapo.al

Legjenda e Juventusit i jep sërish lamtumirën bardhëzinjve. Ekipi torinez, që këtë vit po përjeton një nga sezonet më të vështira të dekadave të fundit, nuk do të ketë sezonin e ardhshëm as kapitenin historik Gianluigi Buffon.


“Mbyllet përfundimisht eksperienca ime me Juventusin. Kemi arritur në fundin e një cikli dhe është e drejtë të iki. Besoj se kam dhënë gjithçka për këtë fanellë”.


Por legjenda 43-vjeçare e Juves dhe Italisë, që ka bërë debutimin e tij me Parmën në vitin 1995, lë ende të hapur mundësinë e një eksperience të re, siç bëri me PSG.  “Mundet, por duhet të gjej diçka që më jep stimuj”.1


Etiketa: , ,

Pas