Aktualitet

Buffon i përjetshëm, synon rinovimin dhe rekordin e Ballotta


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:53 - 27/01/21 |
mapo.al

Një legjendë që nuk ka ndërmend të ndalet. Gianluigi Buffon do të festojë këtë të enjte 43-vjetorin e lindjes dhe këtë e bën si protagonist.


Nga objektivi i kualifikimit të Juventusit në gjysmëfinalet e Kupës së Italisë, ku do të mbrojë portën përballë SPAL, duke u bërë portieri i dytë italian më jetëgjatë.


Përpara Buffon është vetëm Ballotta, që është aktivizuar si titullar në moshën 44 vjeç, 1 muaj e 8 ditë, në ndeshjen Genoa-Lazio.Por, primati i tij duket se do të thyhet nga Buffon, i cili pritet të rinovojë edhe për një tjetër vit kontratën me Juventusin.
1
Etiketa: , ,

Pas