ShowBizz

“Bukuri natyrale”/ Dhjetëra gra pozojnë të padepiluara me një qëllim


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:14 - 23/04/19 |
mapo.al

Një fotograf ka publikuar së fundmi projektin e tij të titulluar “Bukuri Natyrale”. Ben Hopper ka arritur të fotografojë në vitin që lamë pas dhjetëra aktore, modele dhe vajza të thjeshta të padepiluara. Hopper, sëbashku me këto femra, kërkonte të demonstronte përmes imazhit se bukuria natyrale është tejet tërheqëse.


“Unë e pëlqej bukurinë natyrale tek gratë. Mendoj se mund të jetë shumë e bukur dhe në disa rrethana duken të fuqishme e seksi. Unë nuk mendoj se depilimi është dicka tërheqëse. Nga leximi i vogël që kam bërë në lidhje me këtë temë, mësova se presioni shoqëror i grave për depilim ka të bëjë me markat e bukurisë si Gillette, që duhej të zgjeronin klientelën e tyre dhe të krijonin për gratë rreth një shekull më parë”, tha 37-vjeçari.


<
>
12608862-6950213-image-a-15_1556017017545 12609178-6950213-image-a-18_1556017105275 12609180-6950213-image-a-19_1556018616284 12608842-6950213-image-a-16_1556017025145 12608844-6950213-image-a-14_1556017011930
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas