Aktualitet

Bundesliga/ Spektakël në derbin Dortmund-Schalke, dominojnë verdhezinjtë (VIDEO)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:54 - 16/05/20 |
mapo.al

Këtë të shtunë të gjithë i kanë sytë te Bundesliga, si i vetmi kampionat elitar që u rikthye pas përhapjes së pandemisë COVID-19. Ndeshjet po luhen pa tifozë.


Dueli më i spikatur që po luhet tani është derbi i Ruhrit mes Borussia Dortmund dhe Schalke 04. Verdhezinjtë kanë qenë të papërmbajtur në pjesën e parë teksa kanë shënuar dy gola me anë të sulmuesit norvegjez, Haaland në minutën e ’29 dhe mbrojtësit portugez, Guerriero në sekondat e fundit të pjesës së parë.


Me nisjen e të dytës, në të 48-ën, shënoi Hazard, duke i çuar shifrat në 3:0.Golat


 


25 minuta nga fundi i ndeshjes ka kohë edhe për një gol të katërt. Është sërish Guerriero i cili pasi merr një një pasim fantastik nga Haaland, shënon golin e dytë personal dhe të katërtin për Borussia Dortmund.


Etiketa: , , ,

Pas