Burg për ish-sanitaren e COVID2, Gjykata: Duhet hetim i thelluar

Sot u mbajt seanca gjyqësore në Gjykatën e Tiranës për sanitaren e spitalit “Shefqet Ndroqi”, Tire Alldervishi. Seanca fillimisht u vonua si pasojë e mungesës së avokatit mbrojtës, ndërkohë që sapo u njoftua se masa për 58-vjeçaren u dha dhe është pikërisht ajo që kërkoi prokurori i çështjes Bledar Valikaj; “Arrest me burg”. Alldervishi ka … Continue reading Burg për ish-sanitaren e COVID2, Gjykata: Duhet hetim i thelluar