Aktualitet

Burg për memet/ Genc Sejko mesazh shqiptarëve: Shpëtoni veten


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:20 - 03/12/20 |
mapo.al

Burg deri në 1 vit për ata që postojnë apo shpërndajnë meme në rrjetet sociale.


Këto ndryshime nuk u lejuan në ligjin e medias që ai kishte menduar, kryeministri Edi Rama ka vendosur t’i bëjë në Kodin e ri Penal të ideuar dhe të përgatitur nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjoni.


Ministrja propozon në Kodin e ri Penal që të kriminalizojë memet në rrjetet sociale dhe të dënojë njerëzit me 1 vit burg, kush bën meme, pa marrë më parë pëlqimin e personit.Kjo gjë ka sjellë edhe reagimin e atij që sa i përket memeve është ndoshta më i famshmi në Shqipëri.
Teksa publikon një foto-montazh ky tregon veten pas hekurave, Sejko ka një mesazh për shqiptarët.“Shpëtoni veten.

Shënim. Kjo foto është montazh. Personi në foto nuk është pas hekurave”.

1


Etiketa: , , ,

Pas