Aktualitet

Burri ngatërron gruan me derrin e egër dhe e qëllon me çifte


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:06 - 03/05/21 |
mapo.al

Një ngjarje që për pak nuk u shndërrua në tragjedi në fshatin Giungatelle të Montecorice në Salerno. Një burrë 70-vjeçar, i tradhtuar nga errësira, ngatërroi gruan e tij 64-vjeçare, e cila ishte në kopshtin e shtëpisë, me një derr të egër dhe e qëlloi atë me çifte


Gruaja e plagosur në shpatull, u shpëtua nga mjekët dhe u shtrua në spital në Vallo della Lucania.


Gjendja shëndetësore nuk është e rëndë.Burri u shpjegoi hetuesve se ai kishte menduar se bëhej fjalë për një derr të egër që hyri në kopsht.Karabinierët e kompanisë së Agropolit (nën urdhrat e kapitenit Fabiola Garello), të cilët hetojnë ngjarjen, kanë konstatuar se arma nga e cila u qëllua ishte me leje.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas