Politika

Bushati i hodhi uji opozitës, Boçi: Lepurushit brazilian “i plasën ujërat”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:02 - 12/04/18 |
mapo.al

Pasi Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati ka hedhur ujë në Kuvend mbi deputetet e opozitës, ka ardhur dhe një reagim nga deputeti Luçiano Boçi.


Në një postim në Facebook, Boçi shkruan se më në fund Bushati i nxorri, lepurin dhe ju sul opozitës.


Postimi i plotë:TË LASH MIELLIN ME UJË
Më në fund Bushati e nxorri …. lepurin…dhe ju sul opozitës….me ujë!!!Ministri i Evropit donte të lante “miellin” e Ramës me ujë të vogël.

Ose siç thotë populli donte të lante…..(atë me atë).

Ose në variant më ekzotik:

Lepurushit brazilian “i plasën ujërat”…

1


Etiketa: , , ,

Pas