Sport

Cagliari-Juventus, statistikat dhe formacionet zyrtare

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:05 - 02/04/19 |
ro ot

Sonte përballë njëra-tjetrës do të jenë dy skuadra tepër të ndjekura në Seria A. Cagliari dhe Juventus kanë gjithsej 75 takime. Bianconerët kanë arritur të kenë sukses 37 herë në 11 të Cagliarit ndërsa 26 ndeshje të tjera kanë përfunduar në barazime. Juventus ka fituar pesë ndeshjet e fundit përballë Cagliarit.


Në gol për 16 ndeshje: Juventusi ka shënuar në 16 ndeshjet e fundit kundër Cagliarit në Serie A, vetëm Atalanta ka shënuar një garë më të gjatë (32 ndeshje radhazi) kundër një kundërshtari të vetëm.


Massiliano Allegri bëri debutimin e tij në stolin e një skuadre të Serie A kundër Cagliarit (gusht 2008 kundër Lazio); trajneri i Livornese mbikqyrte 71 ndeshje me Sardinianët (26 fitore, 15 barazime, 30 humbje).


17 lojtarë me gol: Vetëm Borussia Dortmund (18) ka parë më shumë lojtarë që shënojnë gola sesa Juventusi (16) në pesë ligat më të mira europiane.


Zyrtarët kryesorë: Cagliari (12) dhe Juventus (11) janë dy nga tre skuadrat që kanë shënuar golat më kryesorë në Serie A (Atalanta ka shënuar 12).

Formacionet: 

CAGLIARI (4-3-1-2): Cragno; Cacciatore, Pisacane, Ceppitelli, Pellegrini; Faragò, Cigarini, Ionita; Barella; Joao Pedro, Pavoletti.
Trajner: Rolando Maran.

JUVENTUS (3-5-2): Szczesny; Caceres, Bonucci, Chiellini; De Sciglio, Emre Can, Pjanic, Matuidi, Alex Sandro; Bernardeschi, Kean.
Trajner: Massimiliano Allegri.

 

 


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas