Politika

‘Cakaj’/ “Meta vijon avazin e vjetër”, Rama takim me ambasadorët…

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:44 - 10/01/19 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka thënë gjatje një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri se Presidenti i vendit Ilir Meta refuzoi të dekretojë ministrin e ri të jashtëm, Gent Cakajn.


“Takimin po e bëjmë jo si gjithmonë, por tani sepse fundi i vitit të kaluar ishte shumë intensiv. Ju sot erdhët këtu gjetët një qeveri të re por një Shqipëri të njëjtë, dhe me avazin e Presidenti të Republikës ai nuk pranoi të dekretoi një ministër të jashtëm, por unë nuk e parashikoja dot këtë fakt”- tha Rama.vijon…Etiketa: , , ,

Pas