Politika

‘Cakaj’, Rama: Mos e merrni seriozisht reagimin e Metës në FB…

I ftuar në emisionin ‘Zone e Lirë’ me Arian Çanin, kryeministri Edi Rama ka folur sërish për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm nga presidenti Ilir Meta.


Rama tha se nuk duhet të merret seriozisht reagimi i presidentit Meta në Facebook, pasi sipas tij ai tekst mund të jetë shkruar nga bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi dhe është jashtë kontrollit.

“Unë i kërkoj publikisht qytetarëve mos e marrin seriozisht këtë status të Metës, pasi mund ti ketë marrë paswordin doktoresha (Kryemadhi) dhe ka shkruar për të në Facebook. Është jashtë kontrollit ai tekst i shkruar dhe nuk mund të merret seriozisht”-tha Rama.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas