Aktualitet

“Camorra” ekzekuton 35-vjeçarin në mes të Napolit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:39 - 12/09/21 |
mapo.al

Mafia “Camorra” ka ekzekutuar në mes të Napolit në 35-vjeçar. Mediat italiane raportojnë se Francis Building iu bë pritë nga Camorra në Torre Annunziata.


35-vjeçari ishte në sheshin para Kishës së Sant’Alfonso, jo shumë larg shtëpisë së tij, kur u qëllua nga një sërë të shtënash me armë zjarri.
Viktima ishte personazh i njohur për autoritetet e drejtësisë. Nuk përjashtohet hipoteza se vrasja lidhet me një plagosje të ndodhur mbrëmë.Ngjarja ka ka tronditur Napolin dhe duket se “Camorra” është vënë sërish në veprim.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas