Sport

Casillas: Messi ma ka nxirë jetën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:48 - 31/05/18 |
mapo.al

Lionel Messi, egjeli i Iker Casillas…


Këtë e ka pranuar vet legjenda e Real Madridit, që sot mbron portën e klubit portugez, Porto.


Casillas, pa hezituar fare – ka treguar se ka vuajtur gjithmonë dhe madje shumë kundër Messit, ndërsa ka fjalë të mira edhe për Ronaldon. Ai i konsideron dytë si më të mirët në botë.Sulmuesi më i mirë me të cilin je përballë?
“Më i miri është Messi. Më ka bërë të vuaj shumë herë”.
Sulmuesi më i mirë në ekipin tuaj?
“Është Cristiano. Ai vetëm sa vjen e përmirësohet. Është e çmendur se si arrin ta menaxhojë këtë”. 

1


Etiketa: , , , ,

Pas