Aktualitet

Casillas sërish probleme me shëndetin, shtrohet me urgjencë në spital


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:43 - 05/05/21 |
mapo.al

Momente jo të mira për Iker Casillas.


Pak kohë pas ndarjes me gazetaren spanjolle dhe ish-bashkëshorten Sara Carbonero, ish portieri ka shfaqur probleme shëndetësore duke u shtruar me urgjencë në spital, të mërkurën e 28 Prillit por që sot është zbuluar nga mediat spanjolle.


Mësohet se Casillas po luante tenis me një mikun e tij kur ka ndjerë dhimbje të forta në kraharor ndërsa zemra e tij kishte rrahje aspak normale dhe siç shkruhet nga shtypi, ai menjëherë ka shkuar me urgjencë në spitalin Universitar në Madrid.Pas disa orëve kontrolle nga mjekët, u përjashtua mundësia e një infarkti, ose më saktë përsëritja pasi në 2019 jeta e tij ishte në fije të perit kur në stërvitje me Porton zemra e tij i shfaqi probleme dhe u operua.Mjekët mësohet t’i kenë rekomanduar kujdes në aktivitetet sportive jo zyrtare pasi tashmë ai e ka mbyllur me sportin aktiv ndërsa në rrjetet sociale ish portieri spanjoll është shfaqur i qeshur dhe me mesazhe të forta “të jetojmë sot, të nesërmen të shikojmë”.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas