Kryesore

Celibashi paralajmëron komisionerët: S’do tolerojmë, do përballeni me sanksione


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:35 - 20/04/21 |
mapo.al

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve Ilirjan Celibashi i çon mesazh komisionerëve të bëjnë kujdes në zbatimin e ligjit.

Nuk do të tolerohet asnjë vonesë apo cënim i votes, madje i kujton dhe sanksionet penale 1 – 7 vite burg.


“Procesi i nxjerrjes së rezultatit do të jetë një proces që nuk do të ketë probleme. Komisionerët janë të ndërgjegjësuar për penalitetet nëse sjellja e tyre do të jetë në kundërshtim me detyrën që ata kanë.

Nuk do të tolerojë komisionerët që duan të vënë në provë forcën e ligjit për asnjë lloj arsye. Ka sanksione të ashpra që përpiqen të cënojnë integritetin votës së qytetarve. Jua garantoj që do të evidentojmë të gjitha rastet dhe do të ketë përgjigje në përputhje me ligjin”, u shpreh Celibashi.Lexo edhe :  Keqpërdoret numri i Ilir Metës- Zëdhënësi i presidentit: Do kërkojmë hetim

Ndërkohë, sot mbërrijnë fletet e votimit për qarkun Shkodër dhe Berat.


1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas