Aktualitet

Celibashi përshëndet apelin e Kishës Katolike: Votoni të lirë e të pandikuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:45 - 15/04/21 |
mapo.al

Kryekomisioneri i KQZ, Ilirjan Celibashi, është bashkuar me deklaratën e bërë nga Ipeshkvijtë e Kishës Katolike të Shqipërisë, kundër shit-blerjes së votës.


Përmes një shkrimi në “Twitter”, Celibashi i bën thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në votime e të shprehin vullnetin e lirë e të pandikuar.


Statusi:

I bashkohem apelit të Ipeshkvijnjve të Kishës katolike tё Shqipërisë dhe @DomGjergji kundër shitblerjes së votës dhe praktikave negative që cënojnë shprehjen e vullnetit të lirë të qytetarëve. Qytetarë! Merrni pjesë, shprehni vullnetin TUAJ të lirë dhe të pandikuar. VOTONI!
LEXO EDHE:

Mesazhi i Dom Gjergj Metës: Kush shet votën ka shitur dinjitetin

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas