Aktualitet

Ceremonia mortore përhap koronavirusin në Delvinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:54 - 25/06/20 |
mapo.al

Duket se një ceremoni mortore ka shpërndarë koronavirusin në Delvinë. Bëhet fjalë për 3 anëtarë të një familjeje dhe fqinji i tyre (Babai, nëna dhe nusja e djalit), të cilët mësohet se janë kontakte të rastit të parë të personit të prekur në këtë qytet me COVID-19.


Personat në fjalë kanë qenë të pranishëm bashkë me kontaktin e parë në një ceremoni mortore, ku kanë qëndruar edhe gjatë natës në një ambient të mbyllur.


Dje u identifikua një rast i ri, ku person i prekur me koronavirus ishte një punonjës i policisë bashkiake në këtë qytet, duke e çuar në 6 numrin e të prekurve me këtë virus në Delvinë.

Vatra të rrezikshme të koronavirusit në vend, mbeten Shkodra, Kruja dhe Tirana. Sot u konfirmuar 78 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri.

Lexo edhe :  Austria një 1 mln vaksina për Ballkanin Perëndimor, përfiton edhe Shqipëria


1
Etiketa: , ,

Pas