Aktualitet

Çështja Beketi nuk është mbyllur, Rama: Shumë shpejt zhvillime


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 27/09/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama u shpreh në Open se çështja e Beketit, penalizimi me 128 milionë euro ndaj Shqipërisë, nuk është mbyllur ende.


Rama tha se dardha e ka bishtin mbrapa, dhe premtoi se do të ketë shpejt zhvillime në këtë drejtim, pa sqaruar më tej se çfarë konkretisht.


Kujtojmë se investitori italian fitoi çështjen ne arbitrazh, duke marrë 128 mln euro, pasi qeveria i mbylli televizionin, për shkak se nuk i pëlqenin qëndrimet e tij editoriale.1Etiketa:

Pas