Aktualitet

Çfarë dimë për “Landjet”, një EV Ultra-luksoze nga Audi, Bentley dhe Porsche


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:58 - 22/12/20 |
mapo.al

Audi dhe Porsche tashmë janë investuar shumë në teknologjinë e automjeteve elektrike; nga  e para aktualisht mund të blini e-tron dhe e-tron Sportback, dhe nga e dyta ofron top-in-line të Taycan.


Sa i përket Bentley, vetëm dy javë më parë prodhuesi britanik i automobilave njoftoi se do të jetë vetëm EV (makinë elektrike) duke filluar në 2030. Të tre janë marka luksoze, të tre janë pjesë e Volkswagen Group (vetë një udhëheqës elektrik), gjë që i bën lajmet e fundit jo aq të habitshme , por gjithsesi emocionuese.


Audi, Bentley dhe Porsche thuhet se po punojnë së bashku në një automjet të ri elektrik me llambë ultra-luksoze me emrin e koduar “Landjet”.A është ky versioni elektrik i jahtit tokësor të dikurshëm? Ndoshta, por detajet janë të rralla.
Ja çfarë dimë: Sipas Roadshow, i cili nga ana e tij po merr informacionin nga media gjermane Handelsblatt, është një automjet me tre rreshta me ulëse për shtatë persona, por dizajni mund të jetë ose një SUV ose një sedan jashtëzakonisht i madh.Autoblog ka disa detaje më shumë, duke vënë në dukje se prodhimi do të zhvillohet në Hanover, Gjermani në një fabrikë që aktualisht prodhon furgona Volkswagen Transporter, duke çuar në sugjerimin se me të vërtetë do të jetë një automjet më i madh sportiv.

“Prisni performancë të lartë, një diapazon superior drejtimi dhe teknologji drejtimi gjysmë të automatizuar”, shkruan Autoblog.

Gjithashtu, sipas raporteve, prisni që versioni Audi të vijë i pari, që nga viti 2024, me Porsche dhe Bentley që ndjekin modelet e tyre në platformën e përbashkët./https:/insidehook.com/

Përshati: Mapo.al

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas