Aktualitet

Çfarë do të ndodhë mbas masakrës së Velipojës…?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:21 - 27/06/21 |
Anila Hoxha

Çfarë do të ndodhë mbas masakrës së Velipojës?


Ardi Veliu për të ruajtur veten, do shkarkojë Drejtorin e Shkodrës, Niko Brahimi. Niko pas ca ditësh shkon drejtor tek mbrojtja e dëshmitarëve.


Në Shkodër shkon me ceremoni solemne i komanduar ose nëndrejtori, ose ndonjëri afër rrethit të besimit.Veliun e thërret ministri, edhe pse ky i fundit ka ca krisje me të dhe nuk e ka shumë qejf. Veliu i tregon Çuçit që nuk e ka fajin Policia dhe se nuk kishte informacion për konflikte.
Të hënën, RENEA, FNSH dalin në rrugë, ca në male hashashi e ca në qytetet e krimit. Mbas disa orëve show, do kapen ca pistoleta, ca makina pa letra.Më pas, dy, tre shefa do lëvizen.

Do bëhet mbledhje analitike në drejtori, zyra e shtypit ekskluzivisht përmes Whatsapp-eve do shpërndaje fotot me mesazhet kundër krimit.

Krimi do trembet nja 5 a 6 orë e do shmangë postblloqet që janë ngritur dhe…Kaq.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas