Auto

Çfarë ndodhë kur hedhim ujë të nxehtë në xhamin e ngrirë të veturës?

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:15 - 03/05/18 |
mapo.al

Këtu do të shihni se si xhami i veturës e përballon ndryshimin drastik të temperaturës.


Falë YouTube kemi rastin që të shohim ide dhe eksperimente të ndryshme që njerëzit provojnë. Një e tillë është edhe kjo video ku një person tregon se çfarë ndodhë nëse derdhim ujë të nxehtë në xhamin e ngrirë të veturës, transmeton Express. Eksperimenti është bërë në Rusi në një veturë Lada Samara.

Etiketa: , , , , ,

Pas