KMR

Çfarë nuk prekin me dorë… puna e sikletshme e policëve të aeroportit pas 11 Shtatorit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:58 - 20/12/18 |
mapo.al

Sulmet e 11 shtatorit në SHBA, kur terroristët e Al-Kaedës, të drejtuar nga Osama Bin Laden, vranë me mijëra amerikanë, kanë ndryshuar jo vetëm historinë e atij vendi, por edhe mënyrën se si kontrollohen nëpër aeroporte.


Ngaqë terroristët arritën të futen të armatosur në avionë, e më pas mundën t’i drejtojnë për nga Kullat Binjake dhe Pentagoni, pasagjerët tani duhet të kontrollohen në mënyrë shumë të imët nga rojet e sigurisë.


Kontrollet e shtuara kanë krijuar shumë pakënaqësi, jo vetëm nga udhëtarët, të cilët ndihen shpesh se u është dhunuar privatësia, por edhe nga vetë punonjësit, të cilët nuk është se e dhunojnë privatësinë e tjetrit me dëshirë./TCh/<
>
1-33 2-39 3-34 4-32 5-28 6-25 7-22 8-22 9-17 10-19 11-15 12-12 13-11 14-11 15-11 16-10 17-9 18-6 koka-29
1Lexo edhe :  Në Zvicër ka punë, por s’ka punëtorëEtiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas