Kryesore

Çfarë po bën Rama gjatë kësaj kohe?


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:47 - 21/03/19 |
mapo.al

Prej ditësh po spekulohet shumë për kryeministrin Edi Rama dhe vendndodhjen e tij. Kjo situatë paqartësie ka bërë që rrjeti dhe disa portale të mos përmbahen.


Fillimisht u tha se Edi Rama ka pësuar parainfarkt. Këtë deklaratë e bëri një deputet i PD. Kurse Rama, që nuk para reagon ndaj ndonjë deputeti, tha se ishte në studion e Adit, mikut të tij, madje postoi edhe një foto nga një skulpturë që kishte bërë.


Paqartësia vazhdoi të shtohej pasi u mësua se Edi Rama nuk do ishte në Tiranë të enjten, kur do protestohej para Kuvendit. Sërish kjo situatë bëri që të kishte lajme të pakonfirmuara për shëndetin e Ramës. Dikush ironizoi se duhet të dimë edhe nëse Rama sëmuret, pasi edhe ai është njeri si të tjerët.

Lexo edhe :  ‘Shpifja’/ Rama sulmon portalet: Kanë minuar lirinë e fjalës


Kryeministria nxitoi dhe bëri një sqarim.
“Kryeministri Edi Rama nuk do të jetë në Kuvend këtë të enjte. Kreu i qeverisë prej ditës së djeshme ka qenë në Paris, ndërsa sot ai gjendet në Berlin. Rama po zhvillon takime me fokus rrugën e vendit tonë drejt integrimit në Bashkimin Evropian, ku në muajin qershor pritet të lexohet progres raporti i bërë. Kryeministri do të kthehet sonte në Shqipëri,” sqaroi më në fund kryeministria.Por se për çfarë takimesh bëhet fjalë, sërish heshtje dhe paqartësi. Në faqet e homologëve të tij në Paris e Berlin nuk ka ndonjë të dhënë nëse prisnin kryeministrin shqiptar.

1


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas