Kryesore

Çfarë po paralajmëron Basha: “Bëhuni gati, ditët në vijim, skandale të reja”


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:26 - 30/10/18 |
mapo.al

Kryetari i PD-se, Lulzim Basha ka paralajmeruar sot ne mbledjen e grupit parlamentar te PD-se se te tjera skandale do te dalin ndaj kesaj qeverie ditet ne vijim.


Basha mesohet tu kete thene deputeteve se vendi eshte ne kolaps dhe se PD do te vijoje aksionin e saj per dekriminalizimin e zgjedhjeve.


“Vendi është në kolaps total. PD do vazhdojë betejën për dekriminalizimin e zgjedhjeve. Ne do përgatitemi intensivisht për zgjedhje dhe do i fitojmë ato.Duhet të bëhemi gati, dita e përballjes me qeverinë mund të jetë më e shpejtë sec e mendojmë. Skandale të tjera do të dalin. Minimumi 15 mandate nga PS janë të palegjitimuara, prandaj qëndrimi ynë me Parlamentin do të mbetet i njëjtë”, mesohet te kete thene Basha.


 


 

 


Etiketa: , , ,

Pas