Aktualitet

Champions/ Ajax me marsh të 5-të, Chelsea triumfon në Francë (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:01 - 02/10/19 |
ro ot

Chelsea ka mposhtur Lille në Francë me rezultatin 2-1. The Blues kanë shënuar të parët me Abraham përpara se Osimeh të barazonte për vendasit. Në fund të takimit, braziliani Willian ka shënuar golin e fitores për miqtë.


Me këtë fitore Chelsea ngjitet në vend të dytë pas Ajaxit që ka fituar ndeshjen e tij me rezultatin e pastër 3-0 ndaj Valencias. Një tjetër paraqitje spektakolare e skuadrës holandeze e cila vazhdon të mahnitë me lojën e bukur.


Ndërkohë në ndeshjet e tjera RB Leipzig ka humbur në shtëpi ndaj Lyon me rezultatin 2-0.  Zeniti ka mposhtur Benfica-n me rezultatin 3-1 dhe merr kreun e renditjes në grupin G.
Etiketa: ,

Pas