Aktualitet

Champions League- Chelsea mposht City në finalen angleze dhe fiton trofeun


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:05 - 29/05/21 |
mapo.al

Chelsea është kampion i Europës, pasi ka fituar Champions League për herën e dytë në historinë e klubit.


Në finalen angleze të Porto-s, skuadra e Tuchel ka mundur 1-0 Manchester City-n falë një goli të Havertz në minutën e 42-të.


City i Guardiola-s, që sot luante finalen e parë të Champions League në historinë e klubit, nuk ka arritur të çajë mbrojtjen e organizuar të Bluve.

1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas