Aktualitet

Champions League/ City kalon fazën, Realit i kushtojnë shumë gabimet e Varane
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:22 - 07/08/20 |
mapo.al

Nata e Varane, ose më saktë, nata e tmerrshme e Varane, që vishet me fanelën e Manchester City dhe i dhuron dy gola ekipit të Guardiolas në fitoren 2-1, ashtu si në “Bernabeu”.


City kalon më tej dhe Reali, përpos golit të Benzema që vuri pak barazpeshën në pjesën e parë, nuk bëri asgjë për të përmbysur.


Të goditur rëndë nga gafat e francezit, djemtë e Zidane e patën të vështirë ndaj Cityt të Guardiolas, që luante topin mirë dhe dominoi në fushë.


Por, në fund, golat e Sterling dhe Jesus janë praktikisht të Varane! Që sonte ndoshta nuk do të flejë gjumë rehat, ose madje aspakEtiketa: ,

Pas