Aktualitet

Champions/ Mbyllet pa gola pjesa e parë e finales, PSG dhe Bayern raste të arta shënimi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:56 - 23/08/20 |
mapo.al

Kanë përfunduar 45 minutat e para të finales së madhe të Championsit ndërmjet PSG-së dhe Bayern Munchen.


Një ndeshje e çmendur me shumë raste të arta për shënim por në fund skuadrat e mbyllën në paqe fraksionin e parë të lojës.


Vlen të theksojmë që në minutën e 17’ ishte Neymar i cili kishte rastin e artë për të realizuar por gabon i vetëm përballë Neuer. Portieri gjerman bëri heroin duke shpëtuar skuadrën gjermane.E menjëhershëm ishte kundërpërgjigja e Bayernit e cila në minutën e 22’ prek shtyllën me Robert Lewandowskin. Polaku kontrolloi bukur topin por ishte i pafat pasi gjuajtja e tij iu ndal nga shtylla.1
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas