Aktualitet

Chelsea merr kreun e grupit me “poker”, Werner është unik
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:19 - 28/10/20 |
mapo.al

Chelsea ka mposhtur 4-0 Krasnodar-in në javën e dytë të Champions League dhe është ngjitur në vendin e parë të Grupit E.


Gjithçka e lehtë për skuadrën e Lampard që ka humbur edhe një penallti me Jorginho-n në minutën e 14-të.


 Odoi (37′), Werner (pen, 76′), Ziyech (79′) dhe Pulisic (90′) kanë qenë autorët e golave për Blutë.


Të tetë golat e shënuar nga Timo Werner në Champions League kanë ardhur larg shtëpisë, ai është i vemti lojtar i kompeticionit që i ka shënuar 100% të golave në transfertë.Etiketa: , ,

Pas