Sport

Chelsea mposht Ajax-in me Batshuayi, Leipzig përmbys Zenit-in
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:25 - 23/10/19 |
ro ot

Chelsea ka mundur 1-0 Ajax-in në transfertë në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë të Grupit H të Champions League.


Skuadra e Frank Lampard ka marrë tri pikë shumë të rëndësishme falë golit të realizuar nga Batushuayi në minutën e 86-të. Kthehet të jetë protagonist Christian Pulisic, i cili ka dhënë asistin për belgun.


Kjo fitore ka ndihmuar londinezët të shkojnë në gjashtë pikë dhe të kapin Ajax-in në kreun e grupit.


Pasditen e sotme është luajtur edhe Leipzig-Zenit, ndeshje e vlefshme për javën e tretë të Grupit G të Champions League.


Gjermanë, në pritje të Benfica-Lyon, kryesojnë grupin me gjashtë pikë pas fitores 2-1 me përmbysje të marrë në shtëpi kundër Zenit-it.


Miqtë kanë kaluar në avantazh në minutën e 25-të me një gol të bukur nga distanca Rakitsky, por ka arritur të përmbysë gjithçka në pjesën e dytë.

Në minutën e 49-ka gjetur golin e barazimit me Laimer dhe në të 59-ën ka realizuar të dytin me një goditje të mrekullueshme të Sabitzer.

 


Etiketa: , ,

Pas