Aktualitet

Chelsea prioritet ka Lukakun, ja shifra e ‘çmendur’ që është gati të paguajë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:10 - 30/04/21 |
mapo.al

Chelsea kërkon të bëjë një çmenduri në merkato për të blerë një nga sulmuesit më në formë të kontinentit, Romelu Lukakun.

Belgu ka qenë pjesë e Chelsea-s nga 2011 deri në 2014, por blutë e Londrës e larguan tek Everton.


Atëhere në moshën 18-vjeçare Chelsea e bleu Lukakun për 18 milion euro, dhe e shiti tek Everton për 28 milion euro.

Kurse tani Chelsea është gati të paguajë për 27-vjeçarin deri në 105 milion paund, i cili do të bëhej dhe transferimi më i shtrenjtë në epokën e Abramovich dhe gjithë historisë së klubit.Duket se Tuchel kërkon një sulmues bomber pasi edhe pse Chelsea me gjermanin po zhvillon një pjesë të dytë sezoni fantastik, i mungon një sulmues golashënues. Werner, Abraham dhe Giroud nuk po shfaqen.

Lexo edhe :  Nuk ka fitues në Madrid, finalisti përcaktohet në Londër

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas