Aktualitet

Chelsea shkarkon Frank Lampard, vjen Tomas Tuchel

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:15 - 25/01/21 |
mapo.al

Ekipi i Chelsea ka vendosur të shkarkojë trainerin Frank Lampard, pas paraqitjeve të dobëta në kampionat. Goditja finale, ishte humbja ndaj Leicester.Lampard, edhe pse është një hero i bluve, ku me mbi 600 ndeshje si lojtar atje, ka arritur të marrë 9 trofe, nuk ja doli ta ngrejë ekipin londinez në nivelin e pritshmërive.


Gjatë sezonit të transfertave, Lampard shpenzoi më shumë se 200 milionë paund, por megjithatë rezultatet në fushë munguan.
Mediat raportojnë se ai do të zëvendësohet nga Tomas Tuchel, ish-trajneri i Borusia Dortmund dhe PSG.
1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas