Sport

Chiellini vendos ndeshjen, Juve e nis sezonin me fitore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:02 - 24/08/19 |
ro ot

Juventusi ka fituar ndeshjen hapëse të Serie A ndaj Parmës me rezultatin e ngushtë 1-0 në Ennio Tardini. Bardhezinjtë e kanë nisur me tre pikë sezonin e ri, megjithëse pritej një ndeshje më e mirë dhe më shumë gola nga miqtë.Ishte Giorgio Chiellini ai që ka shënuar golin e vetëm të takimit në gjysmën e pjesës së parë. Qendërmbrojtësi ka shënuar për të parën herë në karrierën e tij në ndeshjen hapëse të Serie A. Ronaldos iu anulua një gol pak minuta më pas teksa portugezi kishte disa mundësi të tjera gjatë ndeshjes. Mbase edhe vapa e madhe ka ndikuar te rendimenti i dy skuadrave, por ajo që ka rëndësi në fund është fitorja dhe Juve e nis sezonin në krye të renditjes.


 


1Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas