Aktualitet

Cigarja po vret shqiptarët, jemi në krye të Europës (Foto)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:03 - 25/08/19 |
mapo.al

Konsumimi i cigareve është kthyer në një problem serioz për shoqërinë ku jetojmë. Shumë persona kanë hasur në probleme të theksuara nga përdorimi i cigareve, ndërsa po përballen çdo ditë e më shumë me sëmundje të ndryshme.


Shqipëria ka një numër ta lartë të duhanpirësve dhe këtë e faktojnë shifrat e publikuara. Sipas “REL”, vendi ynë ka shkallën më të lartë të vdekjeve tek burrat si pasojë e përdorimit të cigares.


Rekordin për konsumin e cigares për banor e mban Luksemburgu, ndërsa më pas vjen Bjellorusia dhe Maqedonia e Veriut, ku trendi i konsumit shihet gjithmonë në rritje. Shqipëria renditet në vendin e katërt.46d0eaf2 Dbde 4c08 8b65 Dd2c672dd22a (1)
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas