Aktualitet

Çikago, ndër zonat e para urbane që i rikthehet nomalitetit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:20 - 23/05/20 |
mapo.al

Qyteti i Çikagos është në rrugën e duhur për të filluar rihapjen me kujdes dhe lehtësimin e kufizimeve për aktivitete të caktuara në fillim të qershorit, me restorante në natyrë, parukeri dhe biblioteka të përcaktuara saktë, me qëllim rifillimin e biznesit, tha kryetarja e bashkisë, Lori Lightfoot.


“Nëse masat e sigurisë, të vendosura për shkak të koronavirusit, do të respektohen, atëherë qyteti mund të rihapë potencialisht programet e verës dhe të lejojë kampe private, shërbime fetare, palestra dhe muze”, shtoi ajo.


“Shkollat, sheshet e lojërave, baret, stadiumet dhe ambientet muzikore do të qëndrojnë të mbyllura tani për tani”, tha Lightfoot.
Etiketa: , ,

Pas