Aktualitet

Cilët janë huliganët bullgarë që ndërprenë ndeshjen me Anglinë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:29 - 15/10/19 |
ro ot

Lauta Army janë tifozët e grupit bullgar “Lokomotiva e Plovdivit”, dhe kanë një histori të vjetër dhune dhe racizmi. Në ndeshjen me Anglinë ata abuzuan me lojtarët me origjinë afrikane, teksa nxirrnin me krenari flamurin Lauta Army.


Edhe disa nga kujdestarët e stadiumit, madje, hoqën uniformat për t’u bashkuar me grupin e tifozëve ekstremë. Ata kanë postuar video në Youtube ku kapen me grushta me tifozë të ekipeve rivale.


Masa ndëshkimore pritet të merret nga Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës së UEFA-s. Data mbetet ende për t’u caktuar.


<
>
19708112-0-Hordes_of_Bulgarian_fans_in_black_hoodies_and_shirts_which_said_-a-69_1571144695794 19729438-0-image-a-6_1571126251006 19740666-0-image-a-48_1571144158259 19740698-0-image-a-51_1571144191515 19740778-0-image-a-53_1571144310505 19740780-0-image-a-56_1571144325018 19740782-0-image-a-54_1571144319053 19740972-0-image-a-60_1571144581952 19741858-7575407-Lokomotiv_Plovdiv_fans_climb_fences_during_their_Europa_League_g-a-3_1571147218426 19744174-7575407-image-m-8_1571148426431 19744178-7575407-image-a-10_1571148433933

 


LEXO EDHE: 

UEFA akuzon Bullgarinë për racizëm, e pëson edhe Anglia!

4 gola dhe spektakël nga anglezët, ndeshje rrezikon të pezullohet

Spektakël, Anglia me 6 gola kundër racizmit

 


Etiketa: , , , , ,

Pas