Aktualitet

Cinizmi i Ramës prek majat: Lutem për ata që ishin te mitingu i Bashës…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:19 - 28/03/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama nuk harron të shfaqet cinik, edhe kur nuk e kërkon aspak situata.


Si organizator dhe i ftuar i qenësishëm i ceremonisë së nënshkrimit të kontratave për 10 familjet  nga Kombinati, që do të futen në banesë të re, Rama e pati të pamundur të mos ndalej në hapjen e fushatës elektorale  të Partisë Demokratike.


Nuk i mjaftoi të fliste për arritjet e tij madhore, rindërtimin dhe sigurimin e vaksinave.

Ndonëse paradoksalisht me deklaratat se i duhet një mandat i tretë, pasi ka punë, shumë punë, pikërisht për ngritje banesash e eleminimin e armikut të padukshëm.Rama u tall me jetën, njerëzit, me pjesë që ushtrojnë veçse të drejtën, kur zgjedhin të mos votojnë Partinë Socialiste.


“Lutem për ata që ishin te mitingu i Bashës. Shpresoj që të mos përfundojnë të bëjnë mitingun e mbylljes te Shefqet Ndroqi”, – u shpreh kryeministri.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas