Aktualitet

City kalon me lehtësi Marseille, Torres si Balotelli


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:00 - 27/10/20 |
mapo.al

Manchester City ka marrë fitoren e dytë në Grupin C të Champions League.

Anglezët kanë fituar 3-0 në fushën e Marseille falë golave të Torres (18′), Gudogan(76′) dhe Sterling (81′).


 
Spanjolli është bërë lojtari i dytë që shënon në të dy ndeshjet e para të luajtura me City në Champions League pas Mario Balotelli-t në 2011-ën.


Fitore edhe për Porto-n, që ka mundur 2-0 në shtëpi Olympiacos. Vieira (11′) dhe Sergio Oliviera (85′) kanë shënuar për portugezët.


1


Etiketa:

Share
Mbyll
CLOSE
CLOSE
Pas