Aktualitet

City kalon në gjysmëfinale me dy gola të veçantë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:29 - 28/06/20 |
mapo.al
Manchester City ka mundur 2-0 Newcastle në transfertë dhe është kualifikuar në gjysmëfinalet e Kupës së Anglisë.


Gjithçka e lehtë për Qytetarët që kanë realizuar nga një go, për çdo pjesë loje.


Kevin de Bruyne ka realizuar të parin me penallti në minutën e 37-të, duke u bërë lojtari i parë që shënon një golpër ditëlindje që nga Nolito kundër Everton-it tetorin e 2016-ës.


I dyti ka qenë një magji e Raheem Sterling dhe ka ardhur në minutën e 68-të. Edhe ky një realizim i veçantë duke parë se anglezi nuk shënonte një gol nga jashtë zone për City-n që nga nëntori i 2018-ës kur e ka bërë një gjë të tillë kundër Shakh Donetsk-ut në Champions League.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas