Aktualitet

Ç’ka ndodhur me Florenc Hoxhën pas shoqërimit në polici

               Publikuar në : 09:35 - 17/02/19 |
mapo.al

Ish-kreu i Policisë Bashkiake Florenc Hoxha vijon të jetë në policinë e Tiranës që prej shoqërimit të tij mbrëmjen e kaluar.


Mësohet se Hoxha është marrë në pyetje disa herë për protestën e djeshme por nuk i është komunikuar ende arresti.Hoxha po hetohet lidhur me protestën e opozitës para Kryeministrisë dhe veprimet e dhunshme të ndodhura gjatë saj. Ai rezulton të jetë fotografuar nga shërbimet e policisë në protestë, ndërsa akuzohet për thyerje të qetësisë publike dhe shkatërrim prone./Gazeta Mapo/


Lexo edhe: Si u fut policia në shtëpinë e Florenc Hoxhës

Video/Ja si po futet policia për kontroll në shtëpitë e protestuesve të ndaluar

Lexo edhe: Foto-lajm/Gjithçka ndodhi dje në 5 orë protestë, nga lulet tek gazi lotsjellës

Foto-lajm/Gjithçka ndodhi sot në 5 orë protestë, nga lulet tek gazi lotsjellës

/Gazeta Mapo/

 


Etiketa: , , , , ,

Pas